Baumann Hüppe je jednou z našich dcérskych spoločností. Firma vznikla v roku 2005 a od jej začiatku ju riadil Jacques Ehret, neskôr aj s ďalšími členmi rodiny. CLIMAX zákazníkom sa stala v roku 2012, keď začala nakupovať iba vonkajšie žalúzie C-80, pretože Z-90 Noval nakupovala dlhodobo vo Švajčiarsku.


Keďže bola obojstranne veľká spokojnosť so spoluprácou, tak partnerstvo sa každým rokom prehlbovalo, až sa v roku 2017 stala dcérskou spoločnosťou. Baumann Hüppe je zavedenou značkou na francúzskom trhu a v oblasti vonkajších žalúzií patrí k najväčším hráčom na trhu. Tamojší zákazníci oceňujú predovšetkým ich technickú zdatnosť, podporu a celkovo prozákaznícky orientovaný prístup, ktorý poskytujú. ¨


Sídlo spoločnosti sa nachádza na Francúzskej riviére v meste Villeneuve-Loubet. Jacques Ehret je konateľom a manažérom spoločnosti a je zodpovedný za celkový chod spoločnosti. Vedie prevádzkové, finančné a zákaznícke vzťahy. Od začiatku tohto roku však riadenie firmy postupne odovzdáva synovi Stéphanovi, pretože sa chystá na odchod do dôchodku. „V tomto roku aj my oslavujeme dôležitý míľnik v histórii Baumann Hüppe. Je to totiž presne 10 rokov, čo naša spolupráca začala. Úprimne som za ňu veľmi rád. Stále cítim silný rešpekt a úctu k ľuďom v CLIMAX-e,“ dodáva Jacques Ehret. Firma vlani dosiahla obrat viac než 5 mil. eur, v súčasnosti zamestnáva 14 zamestnancov a plán obratu na tento rok výrazne prevyšuje 6 mil. eur.


Podľa Jacquesa Ehreta mali na CLIMAX obrovské šťastie. „Vďaka CLIMAX-u sme mohli v roku 2014 zachovať predaj produktov predtým vyrábaných vo Švajčiarsku, pretože CLIMAX kúpil valcovaciu trať na výrobu vonkajšej žalúzie Z-90 Noval a Protal, upresňuje Jacques Ehret, ktorý v sebe snúbi šarm a charizmu typického Francúza. Na rokovanie je vždy perfektne pripravený, je racionálny a uznáva vždy logické argumenty. Skrátka, len tak ho „neukecáte“. Vďaka dlhoročnému priateľstvu sú obe firmy teraz trvalými a stálymi partnermi.