Aleš Jakubec začal pracovať v odbore tieniacej techniky v pobočke CLIMAX-u v Prahe v roku 2003. Na konci roku 2005 sa pobočka pretransformovala na dcérsku spoločnosť – firmu Proklima, ktorá sa o niekoľko rokov neskôr stala úplne samostatnou firmou. Proklima je už dlhodobo naším najväčším partnerom na českom aj slovenskom trhu, ktorý ponúka tieniacu techniku CLIMAX koncovým zákazníkom. Za obdobie svojej 17-ročnej existencie sa tak z malej rodinnej firmy stala úspešná spoločnosť so 7 pobočkami a 40 zamestnancami. 


Kto a čo Aleša Jakubca v podnikaní najviac ovplyvnilo? „Myslím si, že je dôležité načúvať ľuďom, ktorí v živote niečo dokázali. V podnikaní ma určite ovplyvnil brat Mirek, ktorý z nuly vytvoril firmu so stovkami zamestnancov a s miliardovým obratom. Priznám sa, že pre mňa bol jeden z veľkých dôvodov a motivátorov ho nesklamať a proste uspieť. V začiatkoch to boli aj školenia od firmy Business Success a úspešní ľudia, ktorí tu prezentovali svoje životné skúsenosti.“ Vďaka Alešovi sa jeho firma na predaj tieniacej techniky Proklima stala úspešnou firmou po celej Českej republike. „Žiadny zákazník pre nás nie je malý. Máme zákazníkov, ktorým dodávame jednu žalúziu alebo jednu sieť do okna, a máme aj zákazníkov, ktorým dodávame stovky kusov žalúzií. Najviac som hrdý na naše realizácie vonkajšieho tienenia. Tieto veci dokážeme a robíme ich dlhé roky a od našich zákazníkov dostávame pozitívne referencie,“ hrdo hodnotí úspechy Proklimy jej majiteľ a riaditeľ Aleš Jakubec. I keď žiadny konkrétny obľúbený citát nemá, všetci v jeho firme sa snažia dodržiavať heslo „Splníme, čo sľúbime“.Všeobecne platí, že je dôležité správať sa voči ostatným tak, ako chcete, aby sa oni správali k vám. Ak človek tieto veci dodržiava, potom sa zákazníci vracajú a zamestnancom sa vo firme dobre pracuje,“ dopĺňa.


A akýže je podľa Aleša Jakubca recept na to byť v podnikaní úspešný? „Úplne zásadný je výber správnych ľudí. Je jedno, čo predávate, ale ak nemáte správnych ľudí, tak úspešní nikdy nebudete. Myslím, že môžem povedať, že v Proklime tých správnych ľudí máme, a preto sa nám darí. Všetkých zamestnancov si vážim a verím, že aj oni u nás pracujú naozaj radi,“ uzatvára.