Do CLIMAX-u nastúpil pred 22 rokmi v januári roku 2000. Najskôr na miesto obchodníka pre Česko. Po dvoch rokoch postúpil na vedúceho obchodného oddelenia pre Českú republiku a následne sa potom posunul na pozíciu obchodného riaditeľa. Pôsobil aj ako člen predstavenstva.


V roku 2011 založil vlastnú firmu eŽaluzie, ktorá je jedným z CLIMAX partnerov. eŽaluzie zastupujú značku CLIMAX v regiónoch Valašské Meziříčí, Kroměříž a Nový Jičín. Firma eŽaluzie zároveň do CLIMAX-u dodáva podomietkové systémy na vonkajšie žalúzie, purenitové schránky a izolačné panely, ktoré vyrába. Obchodná spolupráca je teda obojstranná.


Ako zamestnanec bol Dušan napríklad pri zrode siete regionálnych zástupcov, teraz CLIMAX partnerov. „Osobne som navštívil prvých 10 kandidátov a presviedčal ich o výhodách tesnejšej spolupráce so značkou CLIMAX. Pomáhal som definovať prvotné požiadavky na e-shop pre veľkoodberateľov, ktorý bol prvým v Českej republike a stále je zďaleka najlepším objednávkovým systémom na trhu tieniacej techniky,“ dopĺňa.


A aké boli podľa Dušana začiatky? „Dodnes ma udivuje, že v čase môjho nástupu bol v CLIMAX-e jediný počítač s pripojením na internet analógovým modemom po pevnej linke. Dnes je už takmer nepredstaviteľné, aké to bolo prísť ako začínajúci obchodník do cudzieho mesta bez navigácie a spočiatku aj bez mobilu a hľadať na nejakej ulici konkrétne číslo popisné, väčšinou súkromný byt či domček montéra bez vzorkovne.“ Jeho spomienky na minulosť sa viažu aj na veselé historky: „Spomínam si na jeden moment z minulosti, o ktorom som zatiaľ nikomu nehovoril. Vtedy nemenovaný majiteľ CLIMAX-u, s ktorým som zdieľal kanceláriu, potreboval odísť do mesta. Svoje auto mal v servise a jediné voľné vozidlo vo firme bol starý rozhrkaný Favorit, ktorý už mal takmer doslúžené. Keď sa po hodine vrátil, s vážnou tvárou vyhlásil, že nesmie nikdy skrachovať. Že predstava, že by s takou kraksňou musel jazdiť stále, ho doslova vydesila,“ spomína s úsmevom Dušan Vrtal. Podľa Dušana je v živote dôležité, aby sa človek správal k ostatným tak, ako by sám chcel, aby sa ľudia správali k nemu. A aké že je Dušanovo životné motto? „Rob veci poriadne a úspech ťa neminie.“