Iva je veľkou srdciarkou a pre svojich kolegov urobí maximum. Bola prvým zamestnancom firmy a je jej verná dodnes. „Vďaka Mirkovi Jakubcovi – majiteľovi firmy a jeho nadšeniu a chuti posúvať veci dopredu mi dávala a stále dáva práca v CLIMAX-e zmysel. Preto som firme zostala verná celý čas. Všetci kolegovia, či už to bol Mirek, Jirka, Tomáš, alebo Luboš, od každého som sa toho veľa naučila. Všetkých ich obdivujem a som rada, že ma na mojej pracovnej ceste sprevádzali a sprevádzajú práve oni,“ upresňuje. Pre firmu je Iva Paroušková rovnako dôležitá, ako knižnica pre svoje mesto. Iba s tým rozdielom, že Iva nemá žiadne otváracie hodiny a dvere jej kancelárie sú pomyselne otvorené stále. Pre všetkých a pre každého. Iva si pamätá takmer všetky telefónne čísla na bývalých kolegov (alebo aspoň vie, kde ich nájsť) či všetky mená ľudí, ktorí firmou za 30 rokov prešli. Ak niekto niečo potrebuje vedieť, ide vždy za Ivou.


Vo firme začínala ako účtovníčka, do materskej dovolenky potom viedla ekonomické oddelenie. Teraz šéfuje mzdovej učtárni a pripravuje zamestnancom mzdy. Spoločnú tému dokáže nájsť s každým, či už ide o kolegu na robotníckej pozícii alebo manažéra. Práve preto bola v lanskom roku svojimi kolegami zvolená ako ich zástupca, ktorý s vedením firmy rieši záležitosti zamestnancov. Kolegovia si ju, ako aj Josefa Geržu vybrali ako svoju tlačovú hovorkyňu. Iva je nefalšovaný vorkoholik, a nielen znamením zverokruhu je Baran. Je zvyknutá doťahovať veci do konca. Veci rieši s buldočou povahou, ktorá keď sa pre niečo rozhodne, vždy to tak urobí. I keď jej to dá zabrať.


V živote sa Iva riadi heslom: „Život nie je o tom, koľkokrát padneš na hubu, ale o tom, koľkokrát sa dokážeš zdvihnúť a ísť ďalej. Kto je pripravený, nie je prekvapený,“ hovorí. A čo Ivu najviac dokáže rozčúliť? „Bezohľadnosť, lož, arogancia a keď sa niekto správa neeticky. To je niečo, čo nie som schopná tolerovať,“ uzatvára Iva Paroušková.