Josef je v CLIMAX-e takmer od začiatku. Začínal v deväťdesiatych rokoch ešte v Pržne, kde bola historicky prvá výroba. „Keď som do CLIMAX-u nastúpil, myslel som si, že to bude práca tak na dva roky, a nakoniec sa z dvoch rokov stalo tridsať," dodáva s úsmevom a pokračuje: „Som rád, že som v CLIMAX-e zostal a mohol byť pri tom, ako sa z malej rodinnej firmy, ktorá začínala vyrábať v priestoroch rímskokatolíckej fary, stala veľká a prosperujúca spoločnosť s takmer 600 zamestnancami. I keď na začiatku ľudia mali k sebe bližšie a boli plní očakávaní, nasadenie je vidieť stále rovnaké. Na začiatky však spomínam veľmi rád. Boli to krásne časy," dopĺňa.


Pepa je firme verný nielen ako zamestnanec, ale aj svojou profesiou. Po celý čas pracuje ako strihač profilov vo výrobe vnútorných žalúzií. Nie nadarmo sa tak valcovaciemu stroju, na ktorom sa strihajú lamely na vnútorné žalúzie, interne hovorí „PEPINA". Zamestnancami bol zvolený ako jeden zo zástupcov, ktorý s vedením firmy rieši ich záležitosti. „Vždy som bol vo firme ako taký tlačový hovorca. Nikdy som nenechal nič bez odozvy. Neuspokojím sa len tak s niečím," hovorí. Josef sa podieľal na zavádzaní viacerých noviniek vo výrobe vnútorných žalúzií. „Keď bolo potrebné uviesť do prevádzky nové valcovacie stroje, ktoré sú pre výrobu vnútorných žalúzií nutné, vždy mi pomáhalo a stále pomáha, že som vyučený zámočník. V tejto oblasti sa potom lepšie orientujem," hovorí. Je známy tým, že na svojich kolegov a kolegyne rád pripravuje rôzne srandičky. „Humorné situácie utužujú vzťahy. Stále vymýšľame rôzne žartíky. Kolegovia tak musia byť stále v strehu, či keď otvoria dvere, tak aby sa na nich nevyliala voda, alebo nejdú na schôdzku s niekým, kto vôbec neexistuje," spomína. Podľa Josefa je pre dobre odvedenú prácu najdôležitejšie robiť veci poriadne, so stopercentným nasadením a s najlepším výsledkom.


„..Najviac ma rozčuľuje zbytočná práca," tvrdí Josef, ktorý o sebe hovorí, že je kľuďas, avšak do tej chvíle, kým ho niekto nenaštve. Potom dokáže buchnúť do stola.